MAN-IMAL Master - "Od zvířete k člověku: Analýza a řízení zdravotních a potravinových rizik"

Všeobecné informace

2 dostupných umístění

Popis programu

Vyvinutý pedagogickým týmem s více než 80 odborníky: výzkumnými profesory z různých oborů (agronomie, lékařství, veterinární studia, biologie, farmacie, právo, ekonomie) a řada odborníků ze stejných oborů, program těží z podpory každého partnerských výzkumných jednotek.

Učební plán silně zdůrazňuje pedagogické využití ICTE *, což umožňuje maximální individuální postup v rámci programu a učební procesy. Vzhledem k mezinárodnímu zaměření společnosti MAN-IMAL jsou všechny kurzy vyučovány v angličtině a studenti a profesoři z celého světa jsou vítáni.

Jako takový program nabízí bohatou výměnu mezi různými kulturami a mezinárodní perspektivu v oblasti veřejného zdraví.

Kandidáti musí mít alespoň jeden rok postgraduálního studia (ekvivalent 60 kreditů ECTS) v oblasti farmaceutických nebo biologických věd, lékařských a veterinárních studií, potravinářského inženýrství nebo zemědělství.

Jak získat přístup k našemu programu

Aby mohli uchazeči získat magisterský titul MAN-IMAL, musí mít alespoň jeden rok postgraduálního studia (což odpovídá 60 ECTS kreditům) v:

  • farmaceutických nebo biologických věd
  • lékařské studie
  • veterinární studie
  • potravinářský průmysl nebo zemědělství

Žadatelé, kteří absolvovali pouze bakalářský titul, mohou být za přísných podmínek způsobilí. Pokud žadatel absolvoval celkově 36 měsíců odborné činnosti, při kterých získal potřebné dovednosti na magisterském stupni, může mít nárok na uplatnění na magisterském *.

Aby studenti byli způsobilí, musí potvrdit minimální úroveň ve francouzštině a angličtině: úroveň B2 pro angličtinu (horní střední úroveň) a úroveň A1 / A2 pro francouzštinu (začátečník nebo elementární). Oficiální certifikáty v obou jazycích budou vyžadovány během procesu podání žádosti.

Vezměte prosím na vědomí, že všichni kandidáti s tímto profilem budou studováni případ od případu.

* S výhradou přísného screeningového procesu .

Poplatek za studium MAN-IMAL Master je 270 eur *.

Poplatek za studium MAN-IMAL Master pro uchazeče, kteří přerušili studium na více než dva roky, je 6000 eur (4800 eur pro nezaměstnané uchazeče).

* Poplatek se pravděpodobně vyvíjí podle indexu běžného roku.

Obsah magisterského studia

Akademický rok je rozdělen do dvou semestrů:

První

Studenti absolvují kurzy v pěti hlavních výukových jednotkách:

  • Epidemiologie
  • Zdravotní organizace a politiky, řízení a komunikace
  • Výrobní řetězy
  • Biologická a chemická rizika
  • Kontaminace a přenosy rizik a výživy

Kromě toho budou studenti pracovat na tuzemských projektech v multidisciplinárních skupinách. Každá skupina bude v kontaktu s organizací / podnikem, aby pracovala na konkrétních tématech týkajících se témat One Health.

2. místo

Druhý semestr je zaměřen výhradně na stáž studentů v profesionálním prostředí. Student bude muset napsat diplomovou práci na základě stáže. Výsledky jeho práce budou vystaveny v obhajobě před praktikou a učiteli. Stáž musí trvat 5 měsíců. Může být dokončena v zahraničí i ve Francii.

Mezinárodní studenti

Všichni zahraniční studenti musí zajistit, aby všechny vízové povinnosti byly dokončeny před příjezdem do Francie. Důrazně doporučujeme, abyste požádali o vízum, je-li to nutné, na žádost do našich programů.

Občané některých zemí jsou POVINNĚ požádáni o svou vízu prostřednictvím platformy CEF.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Université de Nantes has never stopped moving forward. Faced with today’s challenges we constantly reinvent ourselves. In the last 50 years, Université de Nantes has taken training and research to the ... Čtěte více

Université de Nantes has never stopped moving forward. Faced with today’s challenges we constantly reinvent ourselves. In the last 50 years, Université de Nantes has taken training and research to the highest level and, in 2015 took a spot in the Times Higher Education World University Ranking. Université de Nantes is ranked among the top 25 French universities. In these 50 years, we have considerably progressed. Méně
Nantes , Hanoi , Brusel , Saint-Nazaire + 3 Více Méně