Diplom v oboru optik

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Program Optician je dvouletý a školí studenty, aby byli v popředí praxe péče o oči a pracovali jako součást multidisciplinárního týmu pro péči o zrak. Studenti budou studovat oční patologii, refrakci a farmakologii, jakož i obchodní a maloobchodní aspekty profese. Aplikace této teorie bude demonstrována prostřednictvím klinických kompetencí zaměřených na refrakci, vyplňování předpisů brýlí a kontaktních čoček, zajištění správného padnutí a stanovení potřeb brýlí klientů. Tyto dovednosti budou společně s obchodními a maloobchodními dovednostmi procvičovány a demonstrovány v dynamickém prostředí zaměřeném na pacienta.

visual, visual test, vision

Tvoje kariéra

Absolventi tohoto programu mohou najít práci optiků v optických maloobchodních prodejnách nebo v řadě dalších souvisejících lékařských nastavení.

Studentský úspěch

 • Studenti s vyšší sekundární nebo postsekundární známkou obvykle zažívají větší úspěch v programech SAIT.
 • Studenti, kteří zažijí úspěch v tomto programu, mají efektivní komunikační dovednosti v angličtině.
 • Zdravotníci jsou detailně zaměřeni na péči, kterou poskytují a baví práci v týmovém prostředí.
 • Zájem o vědu, zdraví a technologii je zásadní pro úspěch v tomto programu.

Pověření a akreditace

Po úspěšném absolvování tohoto programu získají absolventi optický diplom SAIT.

Absolventi budou navíc připraveni napadnout zkoušku Národní asociace kanadských optických regulačních orgánů (NACOR) a získat dvojí licenci jako vydávající optik a montér kontaktních čoček.

Akreditace

Program optiků dodávaný společností SAIT je v souladu s kompetencemi uvedenými v pokynech Národní asociace kanadských optických regulačních orgánů (NACOR) a od roku 2020/21 bude usilovat o akreditaci u Akreditace Kanada.

134690_rr2592-1101_FLT0204.jpgSAIT / SAIT

Přijetí a výběr

 • Fall 2020 start: žádosti jsou přijímány počínaje 8. únorem 2020.

Klíčová informace

 • Datum zahájení: 8. září 2020
 • Délka: 2 roky
 • Školné a poplatky za rok:
  • Rok 1: 10 722 $ (domácí) / 24 605 $ (mezinárodní)
  • Rok 2: 10 722 $ (domácí) / 23 930 $ (mezinárodní)
   * Školné, poplatky, knihy a náklady na dodávky se mohou změnit
Poslední aktualizace Dub 2020

Informace o škole

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 20 ... Čtěte více

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 200 companies annually. SAIT students study within eight academic schools — Business, Construction, Energy, Health and Public Safety, Hospitality and Tourism, Information and Communications Technologies, Manufacturing and Automation and Transportation. Hands-on learning in unique labs and classrooms, solution-focused research and enterprising collaborations with industry partners ensure SAIT students are career-ready when they graduate. Méně
Northwest Calgary