Bakalář v oboru dietetika

Všeobecné informace

Popis programu

Gdansk College of Health vás zve na kurz dietologie na bakalářské úrovni. Provozujeme tříleté studium v prezenční a extramurální formě. Po ukončení studia získáte bakalářský titul.

120365__DSC6782.jpg

Světová zdravotnická organizace uvádí, že v současné době trpí obezitou více než 400 milionů dospělých a přibližně 1,6 miliardy lidí trpících nadváhou. Kromě toho je obezita klasifikována jako jedna z deseti nejvýznamnějších nemocí - rizikové faktory, které zvyšují počet úmrtí. Z tohoto důvodu se nazývají morem 21. století.

Hlavními příčinami nemocnosti jsou špatná výživa, včetně přejídání, nedostatečná péče o dobré složení potravin, nepřesné a spěšné stravování a životní styl: nedostatek pohybu a nadměrný stres. Jak bychom tedy měli jíst, abychom zůstali zdraví a plní energie? Jak pomoci člověku, který již trpí tímto typem nemoci? Odpověď může dát dietolog - specialista, který má znalosti o správné výživě, zná principy fungování lidského těla a zároveň má léčebné předpoklady.

Očekávané výsledky učení jsou nejen fyzické, ale také psychologické. Studiem dietetiky se naučíte, jak lidské tělo funguje a jaké procesy v něm probíhají. Naučíte se, jak navrhnout správnou stravu pro nemocné i zdravé lidi, s přihlédnutím k jejich genetickým vlastnostem, potravinové nesnášenlivosti, alergiím, životnímu stylu a soukromým preferencím. Získáte znalosti o navrhování a provádění technologických procesů používaných při výrobě potravin. Seznámíte se s metodami hodnocení výživy a výživy mladých lidí, dospělých, starších lidí, těhotných žen, lidí, kteří provozují různé sporty a žijí v různých podmínkách prostředí. Dozvíte se také, jak by měla vypadat komunikace s pacientem (a jeho rodinou), co je třeba dávat pozor a co je třeba při rozhovoru s nimi sledovat.

V průběhu tří let studia získáte mnoho nových dovedností - mimo jiné se naučíte, jak vést nutriční rozhovor, poskytovat individuální a skupinové poradenství, obsluhovat a používat speciální zařízení určená k identifikaci vybraných složek potravin a přípravě jídla. Budete mít možnost naplánovat a implementovat vhodný dietní management, abyste předešli a léčili nemoci související s dietou. Naučíte se také principy interakce mezi léky a jídlem.

Jako vysoká škola s praktickým profilem klademe velký důraz na praktické činnosti a pracovní zkušenosti. Máme didaktické zázemí, abychom zajistili co nejlepší získání nezbytných dovedností, a vysoce kvalifikovaný personál, který zahrnuje přední odborníky z Tricity. Studujte dietetiku na plný úvazek nebo na extramurální bázi - ukážeme vám, jak pomáhat lidem.

119662_Dietetics02.jpg

Cíle výuky

 • příprava nutriční dokumentace ve zdravotnických zařízeních a pro stravovatele,
 • poskytování komplexních znalostí a dovedností v oborech lékařských, farmaceutických a zdravotnických věd a tělesné výchovy, které studentům poskytnou znalosti a odborné dovednosti v oblasti dietetiky a umožní jim také porozumět a provádět prevenci a léčbu stravy nemoci související s nemocí a také zdravotní výchova, která podporuje správnou výživu jako důležitou součást veřejného zdraví,
 • rozvoj dovedností v plánování, vedení a dohledu nad individuální a kolektivní výživou zdravých i nemocných lidí,
 • příprava na samostatnou práci se zdravými a nemocnými v oblasti výživy a technologie přípravy potravin,
 • rozvoj sociálních postojů s ohledem na etické standardy a otevřenost vůči kulturní rozmanitosti,
 • rozvoj dovedností při posuzování stavu výživy, výživy a nutričních požadavků na zdravé a nemocné lidi, organizace a dohled nad všemi fázemi výroby potravin, včetně analýzy rizik a kritických kontrolních bodů, poradenství v oblasti výživy a vzdělávacích aktivit v oblasti výživy .

Po ukončení studia si můžete otevřít vlastní poradenskou službu v oblasti výživy nebo se věnovat profesionální kariéře v:

 • veřejné a neveřejné zdravotnické instituce
 • zařízení hromadného stravování a zařízení dodávající jídlo nemocnicím a jiným stravovacím zařízením
 • spotřebitelské organizace
 • sportovní vybavení
 • ve vzdělávání - po ukončení specializace vyučování (v souladu se standardy vzdělávání připravujícími se na učitelské povolání).

Doba studia

Bakalářské studium Dietetika trvá 6 semestrů (3 roky). Studie se provádějí v prezenčním nebo extramurálním režimu.

Poplatky

 • Správní poplatek (nevratný): 200 €
 • Školné: 2000 EUR / rok

120355__DSC6403.jpg

Stáž studentů:

Odborné zkušenosti jsou klíčovým přínosem pro trh práce. Studentská stáž je vyžadována jako součást denního a mimoškolního studia. Můžete si také vybrat stáž v zahraničí nebo v programu Erasmus +.

Během své stáže se seznámíte s:

 • konkrétní oblast organizace, její struktura a denní operace,
 • úkoly divizí a jednotek v organizaci,
 • pravidla dodržování profesního tajemství,
 • organizace toku informací a dokumentů,
 • pravidla spolupráce s ostatními zaměstnanci.

Navíc budete:

 • představte se potenciálnímu zaměstnavateli,
 • získat cenné odborné zkušenosti,
 • seznámit se s budoucím pracovním prostředím v daném odvětví,
 • získat důležité profesionální kontakty.

Délka stáží studentů pro dietetiku je minimálně 6 měsíců.

Kontakt:

Alicja Kowalewska
Kancelář pro stáž a kariéru
místnost 201
telefon: + 48 (58) 769 08 69
fax: + 48 (58) 769 08 19
e-mail: praktyki@wsz.pl

119661_Dietetics01.jpg

Nábor

Dobou trvání náboru je od 16. března do 15. září 2020.

Požadované dokumenty:

 1. dokončená aplikace generovaná z e.wsz.pl - je nutná registrace do systému a doplnění dat
 2. osvědčení o středoškolském vzdělání uznávané v Polsku na základě zákona nebo na základě mezinárodní dohody nebo správního řízení (nostrifikace) prováděného místními vzdělávacími úřady
 3. všechny dokumenty předložené v cizím jazyce musí být přeloženy do polštiny buď:
  a) polský soudní překladatel (jehož jméno je uvedeno na seznamu soudních překladatelů ve vlastnictví polského ministerstva spravedlnosti);
  b) polský konzul v zemi, kde byl dokument vydán
 4. jedna aktuální fotografie (formát cestovního pasu) + CD s digitální fotografií (* .jpg, 368 × 456 [šířka x výška. px], 300 dpi ”)
 5. potvrzení vstupného (85 PLN) a elektronické studentské karty (22 PLN) - jednorázový nevratný poplatek
  ALIOR BANK SA
  19 2490 0005 0000 4530 3202 1283 * zapytać Basię, czy number będzie wygenerowany w systemie *
  (název platby: jméno a příjmení, dietetika)
 6. lékařské osvědčení potvrzující nepřítomnost kontraindikací ke studiu intenzivní péče (které mají být provedeny v Polsku, mohou být poskytnuty později, ale nejpozději do 15. září)

Pokud potřebujete vízum, zvažte prosím dobu zpracování - požádejte o studium dříve.

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

Kontakt:
Kancelář propagace a náboru
telefon .: 58 769 08 00/03
e-mail: recrutiment@wsz.pl

Otevírací doba:
Pondělí - pátek 8:00 - 17:00 (nebo po předchozí telefonické nebo poštovní dohodě)

Poslední aktualizace Srp 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

Gdansk College of Health is a school with over 20 years of experience, which educates specialists in the fields of dietetics, cosmetology and physiotherapy, at the level of bachelor’s, master’s and on ... Čtěte více

Gdansk College of Health is a school with over 20 years of experience, which educates specialists in the fields of dietetics, cosmetology and physiotherapy, at the level of bachelor’s, master’s and one-cycle five-year master’s degree. Méně