BSc (Hons) v ošetřovatelství - duševní zdraví

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled

Ošetřovatelství v oblasti duševního zdraví je náročná a přesto obohacující profese, kde můžete skutečně změnit životy lidí.

Jako studentka zdravotní sestry pro duševní zdraví budete pokračovat v myšlenkově provokativním a náročném akademickém kurzu spolu s získáním zkušeností v širokém spektru praktického učení. Naše kurikulum kurzu je informováno nejnovějším výzkumem a doporučuje vám, abyste přijali přístup založený na důkazech v ošetřovatelské péči.

Toto pokrokové myšlení a inovativní kurz vám pomůže splnit požadavky na registraci ve Spojeném království jako sestra v oblasti praxe v oblasti duševního zdraví. Zanecháte nás jako sebejistý a schopný praktický lékař, schopný zajistit bezpečnou, efektivní a osobně zaměřenou péči a přitom cenně přispívat k životu lidí.

Máme vynikající vztahy s naším partnerem NHS Board, NHS Forth Valley. Pracujeme společně, abychom zajistili, že náš kurz zůstane klinicky vynikající a naši studenti získají co nejlepší zkušenosti při studiu.

Náš kurz duševního zdraví je založen na přesvědčení, že služby duševního zdraví a pohody musí poskytovat vynikající péči, která respektuje vnitřní hodnotu lidí a komunit, ve kterých žijí. Tato filozofie je pevně držena všemi členy kurzu.

Zpětná vazba našich klinických partnerů nám říká, že jako nově kvalifikovaní sestry jsou naši studenti považováni za spáchané, nadšené a přizpůsobivé. Je také jistý, s flexibilitou potřebnou pro splnění současných potřeb služeb.

Nejdůležitější důvody ke studiu s námi

# 1Jsme nejvyšším hodnoceným poskytovatelem péče o duševní zdraví ve Skotsku, (The Complete University Guide, 2016).

# 2Šturlingská University of Stirling získala ocenění Student Nursing Times v roce 2012, 2013, 2015. 2016, 2017 a 2018.

# 3Naše osnovy jsou informovány průlomovým výzkumem: jsme první ve Skotsku pro zdravotnické vědy (REF2014)

Profesní akreditace

Kurz je schválen radou ošetřovatelství a porodní asistence.

Ceny nebo ceny

Studenti mohou být nominováni na Student Nursing Times Awards. Jsou to jediné ocenění, které oslavují to nejlepší ve studentských zdravotních sestierech a výchově sestry, uznávají vzdělávací zařízení a ctí ty, kteří se zavázali rozvíjet nové ošetřovatelské talenty. University of Stirling získala ocenění Student Nursing Times v roce 2013, 2013, 2015, 2016, 2017 a 2018.

Studentka Stirlingova posledního ročníku Robert Murray získala cenu za Studentskou sestru roku: duševní zdraví v roce 2016.

Detaily kurzu

Budete studovat vedle studentů pro dospělé ošetřovatelky, abyste získali pochopení o tom, jak odborníci v oblasti zdravotnictví a sociální péče spolupracují a přinášejí to nejlepší v péči zaměřené na pacienta.

Každoročně se setkává s požadavky na 50% teorie a 50% praxe v ošetřovatelství a porodní asistenci (NMC). Budete seznámeni se základy ošetřovatelství a poté pokročíte do specializovaných oblastí péče o duševní zdraví, jako jsou terapeutické dovednosti, ozdravné a vodcovské dovednosti.

Prostřednictvím partnerství s různorodými organizacemi zdravotní a sociální péče budou mít studenti možnost uplatnit svou teorii v praxi. Studenti mohou pracovat na denních i nočních směnách, aby se shodovali se vzory oblasti a jejich přiděleným praktickým mentorem. Budete mít také možnost podniknout národní nebo mezinárodní umístění.

Jako student jste vyzýváni, abyste prokázali rostoucí ocenění věd o životech, zdraví a blahobytu, společenských a behaviorálních věd, hodnot, práva, etiky ošetřovatelské péče a soucitu, komunikace a zlepšování kvality. Dozvíte se také o principech a uplatňování péče zaměřené na obnovu a trauma. Tato témata jsou spojena s důkazem informovanými klinickými a vztahovými dovednostmi jako základem našeho kurzu.

Náš kurz rozvíjí vaše kritické a reflexní myšlení a tím zlepší vaše sebevědomí, sebevědomí a osobní odolnost.

Pokroky ve znalostech vyžadují, aby se zdravotní sestry v oblasti duševního zdraví nepřetržitě začlenily nové výzkumné poznatky do své praxe; toto uvědomění je zakotveno v našem kurzu. Vaše schopnost začlenit praktické dovednosti založené na důkazech je součástí naší filozofie.

Cíle předmětu

Nadřazené výsledky kurzu odrážejí standardy NMC pro předregistraci ošetřovatelské výchovy (NMC, 2010) a budou se snažit zajistit, aby naše zdravotní sestry byly schopné:

 1. Poskytujte kvalitní základní péči všem.
 2. Poskytněte komplexní péči uživatelům služeb ve své oblasti praxe.
 3. Účelem je chránit veřejnost a být odpovědný a zodpovědný za bezpečnostní, ošetřovatelskou praxi založenou na důkazech, zaměřenou na člověka.
 4. Pracujte s profesionalitou a bezúhonností a pracujte v rámci dohodnutých profesních, etických a právních rámců a procesů, které udržují a zlepšují standardy.
 5. Cvičit soucitně, respektovaně, zachovávat důstojnost a blahobyt a efektivně komunikovat.
 6. Zákon o jejich pochopení toho, jak životní styl lidí, prostředí a umístění péče ovlivňují jejich zdraví a pohodu.
 7. Vyhledejte každou příležitost k podpoře zdraví a předcházení nemocem.
 8. Pracujte v partnerství s dalšími odborníky a agenturami v oblasti zdravotní a sociální péče, s uživateli služeb, opatrovateli a rodinami, abyste zajistili sdílení rozhodnutí o péči.
 9. Využijte vedoucí schopnosti k dohledu a řízení ostatních a přispívejte k plánování, navrhování, poskytování a zkvalitňování budoucích služeb.

Výuka

Byli jsme oceněni pětihvězdičkovou špičkovou kvalitou výuky na webu QS World University Rankings 2017/18. Na tomto kurzu se používá široká škála přístupů k výuce a učení. Přijímáme přístup zaměřený na studenty, který využívá výuku malých skupin (učení založené na dotazování) spolu s přednáškami, semináři, skupinovou prací a výukou klinických dovedností.

Posouzení

Každý semestr budete hodnoceni řadou metod včetně zkoušek, esejů, zpráv, hodnocení klinických dovedností, prezentací a hodnocení praxe. Musíte je předat před pokračováním do dalšího semestru.

Možnosti pracovního umístění

Statistiky mohou být k dispozici skrze jednoroční škótskou vládu.

Více se dozvíte na internetové stránce NHS Education for Scotland.

Studovat v zahraničí

Je tu příležitost, abyste si vybrali některé ze svých zkušeností z praxe v zahraničí. Na konci let jednoho a dvou získáte tři nezávislé týdny studia, které můžete využít k účasti na volitelném výcvikovém zážitku v zahraničí.

Současné mezinárodní partnerské univerzity zahrnují:

 • Univerzita Jižní Floridy, Tampa, USA
 • Univerzita v Navarře, Pamplona, ​​Španělsko
 • Univerzita Paracelsus, Rakousko

Máme také dohodu o praktickém učení s EMSMedical Center v Nazaretu v Izraeli.

Kontakt

Nábor a přijímání studentů

44 (0) 1786 467046

recruitment@stir.ac.uk

Poplatky - 2018/2019

 • Zahraniční studenti (mimo EU): 14 460 liber
 • Škótští studenti a studenti EU: Poplatky placené skotskou vládou
 • Studenti ze zbytku Velké Británie: 9 250 liber

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Méně